Badania ankietowe CAWI

badania ankietowe CAWI

CAWI (Computer Assisted Web Interview) to metoda zbierania informacji wykorzystywana zarówno w badaniach rynku, jak i w badaniach opinii publicznej, w której respondent wypełnia ankietę w formie elektronicznej.

 

Jakie są korzyści dla przedsiębiorcy z realizacji badań ankietowych w Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat®?  

 

Badania ankietowe umożliwiają przedsiębiorcom zbieranie danych dotyczących rynku, konsumentów oraz informacji o swoim przedsiębiorstwie. Informacje i rozwiązania zawarte w raporcie stanowią wskazówki dla przedsiębiorcy, jakie kroki podjąć, aby osiągnąć wyznaczony cel. Przeprowadzenie badania ankietowego na grupie docelowej przedsiębiorcy ujawnia motywacje, nawyki i oczekiwania konsumentów. Takie informacje można łatwo wykorzystać, dostosować się do oczekiwań klienta, zwiększyć sprzedaż i budować pozytywny wizerunek marki. Badania pozwalają odkryć mocne i słabe strony przedsiębiorstwa. Dzięki nim można spojrzeć na swoją markę oczami konsumenta i rozważyć zmiany zgodnie z oczekiwaniami klienta.

 

BioStat® przy prowadzeniu badań online z użyciem metody CAWI korzysta z autorskiego, niezawodnego panelu konsumenckiego.  

 

Panel konsumencki Badanie Opinii umożliwia szybkie przeprowadzanie badań rynkowych i opinii za pomocą ankietyzacji elektronicznej. Jego główną zaletą jest rozbudowana i stale rosnąca baza konsumentów z całej Polski. Duże zróżnicowanie i szczegółowe profile respondentów umożliwiają dotarcie do określonych grup osób, co zapewnia szybkość i niskie koszty. Dzięki różnorodności panelistów i strukturze bazy, panel Badanie Opinii sprzyja badaniu wizerunku marek, ocenie koncepcji opakowań, materiałów reklamowych i sloganów, analizie zwyczajów konsumenckich oraz przeprowadzaniu sondaży społecznych, politycznych i pomiarów elastyczności cenowych produktów/usług.

 

BioStat® oferuje kompleksową realizację badań oraz samą ankietyzację online (CAWI). Oba te warianty zapewniają ekspresową realizację, konkurencyjne koszty oraz precyzyjne adresowanie kwestionariuszy i reprezentatywność próby.

 

Kompleksowa usługa realizacji badania CAWI w Centrum Badawczo Rozwojowym BioStat zawiera m.in.:

 

  • Opracowanie kwestionariusza badawczego dostosowanego do potrzeb Klienta przez specjalistów z BioStat®
  • Przygotowanie aplikacji do ankietyzacji oraz rozesłanie zaproszeń do badania 
  • Ankietyzację
  • Weryfikację i kontrolę poprawności wypełnionych ankiet
  • Profesjonalną analizę statystyczną 
  • Opracowanie najważniejszych wniosków w formie raportu z badania

 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
W jakim celu przeprowadza się badania ankietowe?

Badania ankietowe pozwalają na zebranie informacji od dużej liczby osób w krótkim czasie. Mogą być stosowane do zbierania różnego rodzaju danych, takich jak preferencje, opinie, nawyki, demografia i wiele innych. Wyniki badania ankietowego mogą dostarczyć istotnych informacji m.in do podejmowania decyzji, analizy rynku czy badania społecznego.

Ile kosztuje realizacja badania ankietowego CAWI?

Cena badania ankietowego CAWI jest uzależniona od wielu czynników takich jak m.in. złożoność i długość narzędzia badawczego czy wielkość i specyfika próby badawczej. Aby poznać indywidualną wycenę napisz na biuro@biostat.com.pl

Tagi

badania ankietowe CAWI
Biostat. More than statistics.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 32 42 21 707
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
e-mail: biuro@biostat.com.pl

24h Sondaż Profesjonalne analizy statystyczne