e-Recepta - nowy wymiar przepisywania leków ma receptę

Nie bez powodu e-Recepta wywołała wielkie poruszenie, ten rewolucyjny system wystawiania recept online otworzył wiele par oczu. Mnóstwo osób uświadomiło sobie ile można zyskać dzięki skorzystaniu z tego systemu.
 

e-Recepta w Polsce

Od stycznia 2020 roku w Polsce dynamicznie rozwija się internetowa praktyka lekarska, która pozwala na wizyty online u wielu specjalistów oraz na otrzymywanie leków za pomocą e-Recepty. Pandemia COVID-19 otworzyła jeszcze szerzej drzwi na ten obszar. Polacy chętniej i częściej wybierają wizyty online, które pozwalają zaoszczędzić czas, który traciło się na stanie w kolejce. Dodatkowo na korzyść przemawia fakt, że system jest bezapelacyjnie bezpieczny i zrozumiały.
 

Jak otrzymać e-Receptę?

Podstawowym elementem, aby otrzymać kod e-Recepty jest posiadanie aktywnego konta pacjenta IKP, który może utworzyć każdy obywatel RP. Jeżeli ktoś nie chce zakładać konta, jest opcja również na to, aby otrzymać kod. Lekarz może wydać tzw. Wydruk informacyjny, na którym również będzie widniał 4-cyforwy kod recepty, który swobodnie można zrealizować w każdej aptece – z takiej opcji korzystają przede wszystkim starsze osoby, które nie są fanami współczesnej technologii. Wydruk informacyjny nie zastąpi starej recepty – nadal podczas wykupienia leków, farmaceuta będzie wymagał numeru pesel oraz kodu.

Docelowo każdy pacjent będzie miał do dyspozycji 4-cyforwy kod, pod którym kryje się nasza recepta. e-Recepta jest do zrealizowania w każdej aptece. Dodatkowo nie ma konieczności wykupywania wszystkich leków naraz, aczkolwiek należy pamiętać, że e-Recepta ma datę ważności tak samo jak miały papierowe recepty.
 

Dostępność w każdym momencie

Kod na e-Receptę dostanie pacjent bez względu na to, czy odbył wizytę online czy stacjonarnie. Apteki realizują recepty bez względu na to czy Pacjent skorzystał z przychodni tradycyjnej czy przychodni online. Wszyscy są objęci takimi samymi zasadami. Nie ma znaczenia, na jakie leki jest zapotrzebowanie – lekarz przepisze potrzebne leki po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu lekarskiego.

Biostat. More than statistics.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 32 42 21 707
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
e-mail: biuro@biostat.com.pl

24h Sondaż Profesjonalne analizy statystyczne