Do kogo można kierować badania rynku farmaceutycznego?

W branży farmaceutycznej jest kilka grup interesariuszy, które mają wpływ na ostateczny sukces produktu lub jego porażkę. Okazuje się jednak, że są to nie tylko pacjenci, którzy kupują lek. Do kogo jeszcze można skierować badanie runku farmaceutycznego i czego na jego podstawie można się dowiedzieć?

 

Specyfika badań rynku farmaceutycznego

Badania przeprowadzane dla koncernów działających w branży farmaceutycznej to najlepszy sposób na to, by firma pozostawała konkurencyjna i szybko reagowała na zmiany zachodzące w sektorze. Ich przeprowadzanie jest niezbędne również dlatego, że pod względem substancji czynnych zawartych w preparatach medycznych, leki tylko nieznacznie różnią się między sobą.

Właśnie dlatego istotne jest dokładne poznanie potrzeb grupy docelowej i tym samym budowanie lepszych komunikatów pod względem marketingowym i sprzedażowym. Właśnie taką możliwość dają badania rynku farmaceutycznego.

 

Grupy do których kieruje się badania rynku farmaceutycznego

W badaniu mogą wziąć właściwie wszyscy uczestnicy rynku, od konsumentów, przez lekarzy i farmaceutów, aż po konsultantów medycznych oraz liderów opinii. Ci ostatni to specjaliści w danej dziedzinie, którzy dodatkowo mają możliwość wpływania na opinie innych i doskonale wyczuwają tendencje w danym sektorze.

Kolejną grupą, do której można skierować badanie rynku farmaceutycznego są konsultanci medyczni oraz przedstawiciele. Oni również mają duży wpływ na kształtowanie wolumenu sprzedaży, dlatego także warto monitorować ich opinie na temat tendencji rynkowych oraz samych produktów.

Jak doskonale widać badania rynku farmaceutycznego można przeprowadzać na różnych grupach interesariuszy, w zależności od tego, na jakie pytania ma ono odpowiedzieć. W opracowaniu hipotez i analiz statystycznych pomogą eksperci Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat®, którzy specjalizują się również w badaniach klinicznych oraz obserwacyjnych.

Biostat. More than statistics.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 32 42 21 707
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
e-mail: biuro@biostat.com.pl

24h Sondaż Profesjonalne analizy statystyczne