Badanie kliniczne w świecie cyfrowym

Wypuszczenie na rynek kaĹĽdego leku musi być poprzedzone badaniem klinicznym, które ma sprawdzić nie tylko skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeĹ„stwo preparatu. CaĹ‚y proces trwa zazwyczaj kilka lat, przy czym wspóĹ‚czeĹ›nie moĹĽna znacznie go usprawnić dziÄ™ki nowoczesnej, cyfrowej technologii gromadzenia danych. Co w praktyce oznacza to dla zespoĹ‚ów przeprowadzajÄ…cych badanie kliniczne?

 

Od badaczy dla badaczy

 

Jak caĹ‚kowicie wyeliminować papierowe kwestionariusze niezbÄ™dne dotÄ…d przy przeprowadzaniu jakiegokolwiek badania klinicznego? Przenieść je do programu online takiego jak system eCRF.biz.plTM. ZostaĹ‚ on opracowany przez specjalistów w tym zakresie, dlatego gwarantuje badaczom szereg udogodnieĹ„, w tym szybsze pozyskiwanie wyników badania klinicznego, a tym samym równieĹĽ ich sprawniejszÄ… analizÄ™.

 

Pozwala on równieĹĽ na ciÄ…gĹ‚y dostÄ™p do wprowadzanych danych, co umoĹĽliwia szybsze reagowanie na jakiekolwiek zmiany.

 

Ciągła kontrola nad przebiegiem badania klinicznego

 

Kolejnym atutem badania klinicznego przeniesionego do świata cyfrowego jest fakt, że istnieje możliwość stałego monitorowania jego przebiegu. Osoby zarządzające na bieżąco otrzymują więc powiadomienia oraz notyfikacje, np. jeśli dojdzie do zdarzeń niepożądanych.

 

Lista funkcji obejmuje teĹĽ tzw. Data Query, czyli mechanizm, dziÄ™ki któremu moĹĽna generować zapytania do wpisów i to do wszystkich stron badania klinicznego. Dodatkowo równoczeĹ›nie nastÄ™puje zerwanie pieczÄ™ci, dziÄ™ki czemu badacz moĹĽe szybko odpowiedzieć na zapytanie, zaĹ› osoba je skĹ‚adajÄ…ca wie, ĹĽe odpowiedĹş zostaĹ‚a udzielona. Znacznie przyspiesza to proces komunikacji pomiÄ™dzy osobami zaangaĹĽowanymi w badanie kliniczne, co byĹ‚o utrudnione przy tych przeprowadzanych w sposób tradycyjny.

 

Wysoki poziom bezpieczeństwa danych

 

W przypadku przeniesienia badania klinicznego do Ĺ›wiata cyfrowego nie trzeba teĹĽ obawiać siÄ™ o jego bezpieczeĹ„stwo. WrÄ™cz przeciwnie – cyfrowa realizacja gwarantuje ochronÄ™ danych i to na wielu róĹĽnych poziomach. Do takich zabezpieczeĹ„ naleĹĽy m.in. codzienne tworzenie kopii zapasowych na serwerach wewnÄ™trznych, dostÄ™p dziÄ™ki połączeniom szyfrowanym, rejestracjÄ™ osób majÄ…cych dostÄ™p do badania klinicznego oraz staĹ‚e monitorowanie i aktualizowanie oprogramowania.

 

DziÄ™ki temu zespoĹ‚y badawcze decydujÄ…ce siÄ™ na korzystanie z eCRF.biz.plTM mogÄ… być absolutnie pewne, ĹĽe generowane dane sÄ… caĹ‚kowicie bezpieczne i to równieĹĽ po zakoĹ„czeniu przeprowadzania badania klinicznego.

 

Jak widać przeprowadzanie badania klinicznego w Ĺ›wiecie cyfrowym to szereg praktycznych zalet, dziÄ™ki czemu coraz wiÄ™cej zespoĹ‚ów korzysta z takich rozwiÄ…zaĹ„. Dla osób pracujÄ…cych nad takim projektem to przede wszystkim ogromna wygoda, oczywiĹ›cie jeĹ›li korzystajÄ… z tak intuicyjnie dziaĹ‚ajÄ…cych platform jak eCRF.biz.plTM, która wiedzie prym wĹ›ród polskich systemów przeznaczonych do tego typu projektów. KorzystajÄ… z niego jednak nie tylko firmy Polskie, ale równieĹĽ globalne koncerny farmaceutyczne.

Tagi

statystyka medyczna firma badawcza statystyka w procesach badawczych analiza danych klinicznych
Biostat. More than statistics.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 32 42 21 707
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
e-mail: biuro@biostat.com.pl

24h SondaĹĽ Profesjonalne analizy statystyczne