eCRF a bezpieczeństwo procesu badawczego

badania statystyczne

Innowacyjne systemy wykorzystywane w procesach badawczych pozwalają na podnoszenie jakości przeprowadzanych projektów. Dzięki elektronicznym wersjom kart obserwacji klinicznym możliwym staje się zabezpieczanie pozyskiwanych danych, ale także eCRF pozwala na uniknięcie błędów, które wynikają z nieuważności człowieka. Elektroniczne karty eliminują takie błędy jak pominięcia pytania czy też nieczytelne zapisanie danych.

 

Badanie pod kontrolą

Wykorzystując dedykowane badaniu systemy nie tylko skraca się czas potrzebny na realizację procesu badawczego, ale także zyskuje się zdolność do szybkiej analizy pozyskiwanych danych. Przy czym eCRF wpływa na zabezpieczenie pozyskiwanych danych przed osobami niepowołanymi oraz daje szansę przechowywania dużych ilości informacji. Co więcej dzięki zastosowaniu systemu:

  • zyskuje się wyniki zaprezentowane w sposób zrozumiały;
  • można śledzić progres badania;
  • można wyłapywać dotąd niezauważone korelacje;
  • osiąga się pewność, że pozyskane wyniki są rzetelne.

 

System dla każdego badacza

Systemy takie jak elektroniczne karty obserwacji klinicznej można wykorzystywać w rozmaitych typach badań, a wśród nich należy wymienić:

  • badania kliniczne;
  • badania naukowe;
  • badania obserwacyjne;
  • rejestry medyczne.

Zaproponowany system dostosowany jest do potrzeb badaczy, a tym samym uwzględnia różnorodny stopień zaawansowania technologicznego poszczególnych osób. W szczególności należy zwrócić uwagę, iż system ten posiada łatwy i intuicyjny interfejs.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wśród innych ważnych cech systemu należy wymienić umożliwienie wglądu do danych w każdym momencie i w dowolnym miejscu. Dzięki temu eCRF umożliwia przeprowadzanie procesów badawczych, które będą nie tylko pozyskiwać wiarygodne informacje, ale przede wszystkim pozwolą na:

  • przeprowadzanie badań pogłębiających;
  • zachowanie stałej kontroli nad przebiegiem badania;
  • monitorowanie zachodzących zmian;
  • reagowanie na niepokojące zmienne.

Jednocześnie system ten odnosi się do kontrolowania odpowiedniego poziomu jakości badania, a jednocześnie dba o zdrowie jednostek poddawanych badaniu.

 

System nakierowany na porządek

Procesy badawcze często odnoszą się do skomplikowanych celów. Tym samym potrzebują odpowiednich narzędzi, które pozwolą na porządkowanie otrzymywanych danych, a jednocześnie wesprą ich analizę. eCRF można określić jako system, który dba o bezpieczeństwo zarówno pozyskiwanych danych, jak i poszczególnych etapów badania, co przekłada się na ogólne bezpieczeństwo jednostek badanych.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Co to są elektroniczne karty obserwacji klinicznej?

Elektroniczne karty obserwacji klinicznej to systemy wykorzystywane w procesach badawczych, które pozwalają na zabezpieczenie pozyskiwanych danych oraz eliminowanie błędów wynikających z nieuważności człowieka.

Jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie eCRF w procesach badawczych?

Wykorzystanie eCRF skraca czas potrzebny na realizację procesu badawczego, zabezpiecza pozyskiwane dane przed osobami niepowołanymi, pozwala na przechowywanie dużych ilości informacji oraz daje możliwość szybkiej analizy pozyskiwanych danych. Dodatkowo, pozwala na wyłapywanie dotąd niezauważonych korelacji oraz daje pewność, że pozyskane wyniki są rzetelne.

Zobacz także

Tagi

badania rynku medycznego ecrf badania kliniczne
Biostat. More than statistics.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 32 42 21 707
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
e-mail: biuro@biostat.com.pl

Polecane serwisy:
24h Sondaż Profesjonalne analizy statystyczne