Analiza danych - zysk, ryzyko i prognozy biznesowe

analizy statystyczne

Informacje z wielu poziomów

Gromadząc informacje na określony temat, zazwyczaj korzystamy z kilku źródeł – chcąc być jak najlepiej poinformowanym. Gdyby korzystać tylko z jednego miejsca czerpania informacji, otrzymalibyśmy zniekształcony obraz danych. Podobnie jest z danymi dotyczącymi naszego biznesu. Najbardziej wartościowe informacje to te, które czerpie się z wielu poziomów oraz odnosi się do zróżnicowanych zjawisk społecznych i ekonomicznych.


Jałowość danych, zysk i ryzyko

Analiza danych to klarowne dane liczbowe, opracowane dzięki sprawdzalnym metodom matematycznym oraz statystycznym to doskonały początek do dalszych eksploracji. Dzięki zaangażowaniu specjalistów z dziedzin takich jak: statystyka, matematyka stosowana, ekonomia, biostatystyka, marketing, biostatystyka, bioinformatyka, statystyka medyczna; agencja badawcza BioStat® prowadzi projekty, w których buduje modele statystyczne oraz symulacje odnoszące się do aktualnych zjawisk:

 • społecznych,
 • gospodarczych,
 • kondycji firmy,
 • koniunktury rynku.


Modelowanie statystyczne i matematyczne w zakresie:

 • analiz ryzyka odejścia klientów od marki lub firmy,
 • modelowania lojalności klientów,
 • prognoz sprzedażowych,
 • analiz ryzyka niewypłacalności klientów,
 • analiz ryzyka kredytowego,
 • modelowania ryzyka nadużyć ze strony klientów,
 • modelowania ryzyka umieralności klientów.


Na podstawie przeprowadzonych analiz, specjaliści formułują sądy i wyciągają wnioski
o potencjalnym ryzyku, które niosą ze sobą nowe projekty. Możliwość unikania kryzysów, czy też podejmowania najlepszych decyzji i tworzenia najbardziej zyskownych planów oraz podejmowania korzystnych decyzji także przynosi skuteczna analiza danych.


Tylko powierzenie zlecenia analizy danych doświadczonym specjalistom, którzy prowadzili podobne projekty daje pewność solidnie prowadzonego projektu.

 

Eksperci dla biznesu i nauki

Eksperci BioStat® prowadzili już projekty dla małych i dużych firm oraz instytucji – liderów zróżnicowanych branż biznesowych oraz sektorów publicznych i naukowych. Ich zaangażowanie i praca zostały docenione, dzięki czemu każdy kolejny zleceniodawca projektu analiz danych w swojej firmie, otrzymuje pewność kompetentnych praktyk, wykorzystania sprawdzonych narzędzi, a także 12-miesięcznej gwarancji na przeprowadzone badania.

 

Zobacz co może zyskać Twoja firma, dzięki analizie danych!

 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Jakich informacji potrzeba, aby przedstawić ofertę analizy statystycznej?

Aby przedstawić Państwu naszą ofertę potrzebujemy wglądu w bazę danych (wystarczy kilka obserwacji i wszystkie zmienne w bazie) oraz hipotezy/pytania badawcze pracy. Musimy bowiem poznać cel opracowania, to co klient chce zweryfikować czy osiągnąć. Pomocny przy opracowaniu oferty jest również artykuł czy artykuły w których wykonano zbliżone badanie do tego jakie sami Państwo planujecie – wówczas precyzyjniej poznajemy Wasze oczekiwania.

Czy współpracę możemy nawiązać zanim zgromadzone zostaną przez nas dane?

Tak oczywiście! Jest to wręcz najlepszy moment, gdyż możemy wspomóc Państwa w konstrukcji badania, tworzeniu hipotez badawczych i zaplanowaniu jakie dane należy gromadzić aby poprawnie je zweryfikować.

Zobacz także

Tagi

analiza statystyczna analizy danych
Biostat. More than statistics.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 32 42 21 707
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
e-mail: biuro@biostat.com.pl

24h Sondaż Profesjonalne analizy statystyczne