2019 rokiem zmian w medycynie

badania statystyczne

Zmieniający się świat

Dzisiejszy świat kręci się pod znakiem postępu sieciowego. Trudno wyobrazić sobie dziś życie bez jakiejś wersji urządzenia mobilnego, dostępu do Internetu czy mediów społecznościowych. Zresztą wiele świadczonych nam usług również korzysta z możliwości sieci i aplikacji, nic zatem dziwnego, że zaczynamy powoli wymagać, by wszystkie aspekty naszego życia w jakiś sposób zostały uwzględnione w drodze cyfryzacji. W wielu miejscach to jeszcze bardzo daleka przyszłość, ale wszystkie najprostsze sprawy, takie jak kupowanie biletów czy rezerwacja miejsc w hotelu, okazują się być znacznie prostsze odkąd zostały usieciowione. Podobnie jest z medycyną: wiele gabinetów już korzysta z różnorodnych rozwiązań i systemów wspomagających pracę na różne sposoby. Dążąc do poprawy jakości świadczonych usług w branży medycznej, w 2019 ma wejść do powszechnego użytku Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Na co mogą liczyć placówki i czego powinny szukać na rynku programów?

 

Wsparcie w procesie cyfryzacji

Wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej stanowi szansę na rozwój branży medycznej, ale także pewne wyzwanie dla placówek, które same będą musiały zdecydować o wyborze najlepszego dostawcy usług. Dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla mniejszych i rozpoczynających działalność gabinetów stanowi program Medfile w wersji Free. Łączy on wymogi dotyczące EDM z zaspokajaniem potrzeb lekarzy i pozostałych pracowników placówek medycznych. Program ten pozwala na bezproblemową i szybką rejestrację pacjentów przez Internet, a także daje dostęp do szeregu użytecznych narzędzi organizacyjnych. Tworzenie z jego pomocą kartotek jest niezwykle łatwe, a dzięki intuicyjnemu systemowi przeszukiwania znajdziemy odpowiednie dokumenty w ciągu kilku sekund. Komputerowe oprogramowanie do obsługi gabinetów oznacza dla placówek medycznych oszczędność czasu, przestrzeni oraz, co za tym idzie, zmniejszenie kosztów.

 

Wielofunkcyjność

Medfile już w wersji darmowej pozwala nam cieszyć się pełnią niezbędnych funkcji. Gwarantuje dostęp do wersji na urządzenia mobilne, a także spersonalizowaną stronę internetową gabinetu. Jest to doskonały sposób na wdrożenie się w epokę cyfrową dla tych placówek, które do tej pory nie miały większego kontaktu z elektroniczną dokumentacją medyczną. W razie potrzeby możemy go również rozszerzać, w zależności od naszych potrzeb i możliwości. Nawet wersja free daje nam możliwość wykupienia pakietu przypominających smsów do pacjentów, co znacząco usprawni pracę w placówce oraz kontakt z klientami. Mamy również możliwość sprawdzenia wersji płatnej programu przez 14 dni za darmo. Otwierają się wówczas przed nami większe możliwości edycji poszczególnych funkcji programów, a także opcje wystawiania e-zwolnień i e-recept. Kiedy już gabinet zacznie się rozwijać, wówczas możemy pomyśleć o przejściu na wersję Medfile Plus, która oznacza całkowity brak barier i limitów.

 

Rozwój +

Jednak program to nie wszystko, najważniejsza jest ścisła współpraca z klientem: wersja plus zawsze zapewni nam najszybszy dostęp do nowych rozwiązań i rozszerzeń. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, warto pamiętać, że jest to bardzo dobrze przygotowana próba wsparcia pracowników medycznych. Projektanci uwzględnili przede wszystkim to, jak bardzo zależy nam na jak najprostszej i intuicyjnej obsłudze, tak by program mógł spełnić potrzeby różnych grup wiekowych. Medfile powstał w oparciu o szereg badań społecznych, dzięki czemu nie musimy martwić się naszymi umiejętnościami posługiwania się sprzętem komputerowym. Pozostaje nam jedynie skupić się na tym, co najważniejsze: na zdrowiu pacjentów.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czym jest elektroniczna dokumentacja medyczna?

Elektroniczna dokumentacja medyczna to system informatyczny służący do gromadzenia, przechowywania, przetwarzania i udostępniania informacji medycznej o pacjentach. System umożliwia lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia dostęp do pełnej historii medycznej pacjenta, co ułatwia diagnozowanie i leczenie.

Jakie są korzyści z elektronicznej dokumentacji medycznej?

Elektroniczna dokumentacja medyczna przynosi wiele korzyści, takich jak zwiększenie jakości opieki medycznej, poprawa bezpieczeństwa pacjentów, zmniejszenie ryzyka błędów medycznych, zwiększenie efektywności i wydajności pracy personelu medycznego oraz zmniejszenie kosztów administracyjnych.

Zobacz także

Tagi

badania rynku medycznego
Biostat. More than statistics.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 32 42 21 707
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
e-mail: biuro@biostat.com.pl

24h Sondaż Profesjonalne analizy statystyczne