Proces badawczy nakierowany na wykorzystanie panelu konsumenckiego

badania rynku

Wykorzystując innowacyjne rozwiązania w procesach badawczych można osiągać w względnie krótkim czasie zamierzone cele. I tak dla przykładu panele badawcze pozwalają na dotarcie do określonych grup odbiorców za pośrednictwem Internetu, co pozwala na wyeliminowanie efektu ankietera czy trudności związanych z dotarciem do konkretnych grup osób.

 

System pozwalający tworzyć ankiety

Dzięki upowszechnieniu ankietyzacji online możliwym jest zastosowanie Internetu jako narzędzia, które pozwala na wydobywanie rzetelnych informacji z osób korzystających z paneli. Przy czym istnieje także możliwość wprowadzenia własnych odbiorców badania np. klientów danej usługi. Co więcej oprogramowanie dostępne na plante-ankiety.pl daje szansę na tworzenie własnych ankiet z wykorzystaniem:

  • óżnorodnych skal pomiarowych
  • pytań otwartych i zamkniętych;
  • dowolnej ilości pytań.

 

Panel badawczy usprawnia proces

Samo oprogramowanie panelu ankietowego posiada łatwy w obsłudze model biznesowy, który to ułatwia pracę oraz pozwala wykorzystać funkcjonalność systemu. Z punktu widzenia twórców badania szczególnie ważna może być funkcja związana z możliwością wysyłania powiadomień czy mailingów do potencjalnych odbiorców badania, a także umożliwienie zrealizowania migracji panelistów z już zastosowanych paneli.

 

Rozwiązanie, które dba o jakość

Innowacyjna metoda daje szansę na zgłoszenie zapotrzebowania na dodatkowe funkcje modułów panelu, co ma nie tylko przyczynić się do rozwoju systemu, ale przede wszystkim zwiększyć efektywność podejmowanych procesów. Rozwiązanie takie jak panel badawczy daje szansę na szybkie dotarcie do próby objętej badaniem, a tym samym zrealizowanie procesu badawczego cieszącego się wysoką jakością prowadzonych działań.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czym jest panel konsumencki?

Panel konsumencki to serwis, na którym zarejestrowana jest grupa osób, które zgłosiły się do udziału w badaniach marketingowych, społecznych lub innych rodzajach badań. Paneliści zazwyczaj udzielają informacji na temat swoich preferencji, zachowań lub opinii w odpowiedzi na pytania badawcze.

Jakie są zalety panelu konsumenckiego?

Panel badawczy ma kilka zalet, w tym:

  • Łatwy dostęp do gotowej grupy respondentów: Panel badawczy zapewnia łatwy dostęp do osób zainteresowanych udziałem w badaniach, co przyspiesza proces rekrutacji respondentów.
  • Powtarzalność i kontynuacja badań: Korzystając z panelu badawczego, badacze mogą prowadzić badania w określonym czasie, korzystając z tych samych respondentów, co umożliwia analizę zmian w czasie.
  • Łatwiejsze utrzymanie kontaktu: Dzięki panelowi badawczemu można utrzymać stały kontakt z panelistami, co ułatwia przeprowadzenie długoterminowych badań.
Zobacz także

Tagi

badania rynku i opinii ankiety online
Biostat. More than statistics.

ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Tel: (+48) 32 42 21 707
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
e-mail: biuro@biostat.com.pl

24h Sondaż Profesjonalne analizy statystyczne